04.08.2024

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

04.08.2024 r.

1. Dzisiejsza Ewangelia przypomina nam, że warto i trzeba przychodzić do Chrystusa; On jeden może zaspokoić najgłębsze ludzkie tęsknoty i pragnienia, bowiem to On jest źródłem wszelkiego dobra i szczęścia.

2. Rozpoczął się sierpień – to miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do Tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy. Otoczmy modlitwą nasz kraj, podejmujących trud pielgrzymowania, pracy w polu, sadzie bądź ogrodzie oraz całkowitej lub czasowej abstynencji od alkoholu.

3. Za 14 dni, 17 sierpnia, gościmy pielgrzymów z Praskiej pielgrzymki Pomocników Matki Bożej. Pielgrzymi przybywają do nas ok godz. 18.30 i nocują w naszej miejscowości. Organizatorzy jak co roku bardzo proszą o przygotowanie dla pielgrzymów posiłku. Wszystkim Parafianom, którzy tak serdecznie co roku goszczą w naszej Parafii pielgrzymów z góry serdecznie dziękuje.

4. We wtorek, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego.

5. W piątek przypada święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, karmelitanki i patronki Europy, a w sobotę – Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika.

6. . Obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste uroczystości, zwłaszcza urodziny i imieniny, przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości. Swoje pozdrowienia kierujemy do wszystkich korzystających z wakacyjnego odpoczynku