1.09.2024

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

01.09.2024 r.

1. Wspominany w minionym tygodniu Święty Augustyn z Hippony mówił: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”. Odczytywane i medytowane dzisiaj słowo Boże każe zapytać o hierarchię wartości: gdzie w niej znajduje się prawo Boże, a gdzie nasze ludzkie zwyczaje, przyzwyczajenia. Warto z rozpoczynającym się u najmłodszych nowym rokiem nauki wszystko właściwie poukładać.

2. Dzisiaj przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej. Również dzisiaj przeżywamy ustanowiony w 2015 roku przez papieża Franciszka Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.

3. Dzisiaj, podczas Mszy Św. o godz. 12:00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom klas „0” i I.

4. Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny: zatroszczmy się, by rozpocząć go w Imię Boże. Dlatego zapraszamy najmłodszych Parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 9:00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.

5. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci, żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii. Przypominamy, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Nadto nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma propozycję: Liturgiczna Służba Ołtarza (ministranci i lektorzy). Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup.

6. W pierwszy piątek okazja do Spowiedzi Św. od godz: 17:30 Po Mszy Św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu

7. W sobotę, o godz: 8:00 Nabożeństwo z racji I soboty miesiąca.

8. . Przekazujemy wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych pragniemy polecać miłosierdziu Bożemu…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• We wtorek, 3 września – św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła, który był pełen bojaźni Bożej i najwyższej pokory oraz jaśniał wielkim światłem Ducha Świętego.
  • W środę, 4 września – Błogosławione Nazaretanki, męczenniczki z Nowogródka, które ofiarowały swoje życie za ocalenie aresztowanych: miejscowego proboszcza i mieszkańców miasteczka.