11.08.2024

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

11.08.2024

1. „Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry” – refren psalmu jest zachętą, aby nie zaniedbywać spotkań z Bogiem, jakimi są codzienna modlitwa i coniedzielna Eucharystia. To w pozytywny sposób wyrażona prawda zawarta w powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.
  2. W czwartek, 15 sierpnia, będziemy obchodzili uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę, na zakończenie których pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.
  3. W czwartek, 15 sierpnia wspominamy 104. rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, zwanej „Cudem nad Wisłą” i przeżywamy Dzień Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata, jak i o całej naszej umiłowanej ojczyźnie.
  4. Za 7 dni, 17 sierpnia, gościmy pielgrzymów z Praskiej pielgrzymki Pomocników Matki Bożej. Pielgrzymi przybywają do nas ok godz. 18.15 i nocują w naszej miejscowości. Organizatorzy jak co roku bardzo proszą o przygotowanie dla pielgrzymów posiłku. Wszystkim Parafianom, którzy tak serdecznie co roku goszczą w naszej Parafii pielgrzymów z góry serdecznie dziękuje.

Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia