20.10.2024

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

20.10.2024 r.

1. Serdecznie dziękuję za sprzątnięcie kościoła,

2. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą możemy wspomóc wszystkich, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich różnoraką działalność.

3. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz: 9:00 nabożeństwo różańcowe.

4. „Modlitwa różańcowa – jak przed laty powiadał Prymas Polski międzywojennej – jest modlitwą potężną”. Uważał też, że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zapraszamy codziennie (poza niedzielą) o godz. 18:30 na wspólne różańcowe nabożeństwa.

5. We wtorek, 22 października, Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi. W tym dniu przypada także 76. rocznica śmierci innego Wielkiego Polaka – Prymasa Polski, Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda SDB. Dzieło życia i myśli tych naszych Rodaków towarzyszyć nam będą w czasie różańcowych rozważań, a wśród intencji – prośba o cud za wstawiennictwem Sługi Bożego i o jego rychłą beatyfikację.

6. W związku ze zbliżającym się Dniem Zadusznym, na stoliku pod filarem rozłożone są kartki do wpisywania wypominków.

7. Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniamy o życzliwości i modlitwie.