21.07.2024

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

21.07.2024 r.

1. Usłyszeliśmy, że Bóg jest prawdziwie Dobrym Pasterzem, który lituje się nad swoim ludem i obdarza go wieloma dobrodziejstwami. Bądźmy wdzięczni za otrzymywane dary i starajmy się do Niego zbliżać i z Nim jednoczyć. Może warto w ten sposób wykorzystać trwający okres wakacji.

2.Dziękuje za posprzątanie kościoła.

3. We wtorek, o godz.: 19:30 spotkanie Rady Duszpasterskiej i osób zbierających składki na remont elewacji.

4. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych błogosławię kierowców i ich pojazdy z racji na przypadające 25 lipca wspomnienie Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Ewentualne ofiary zostaną przeznaczone na działalność MIVA Polska, czyli na potrzeby misji. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

5. Również w przyszłą niedzielę po raz czwarty będziemy przeżywać Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

6. Życzymy wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantom i jubilatom natomiast życzymy wielu Bożych łask.