25.08.2024

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

25.08.2024 r.

1. W niedzielę rozpoczynającą ostatni tydzień wakacji Ewangelia przywołuje wyznanie Apostoła Piotra: „Panie, do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A my uwierzyliśmy i poznaliśmy, że Ty jesteś Świętym Bożym”. Są one jak przynaglenie do zrobienia rachunku sumienia z przeżytego czasu wypoczynku: czy przypadkiem sobie nie pofolgowaliśmy, zwalniając się z niedzielnej Mszy Świętej, z codziennej modlitwy. Warto w kolejny rok szkolny i katechetyczny wejść pojednanym z Bogiem.
  2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy  Narodzenie NMP.
  3. Jutro przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  4. W ostatnim dniu sierpnia przeżywać będziemy Dzień Solidarności i Wolności, który został ustanowiony niemalże dwadzieścia lat temu na pamiątkę historycznego zrywu Polaków do wolności w sierpniu 1980 roku.
  5. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 12:00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom klas „0” i I.
  6. 2 września, Mszą Św. o godz.: 9:00 rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny.
  7. Pozdrawiamy serdecznie tych, którzy jeszcze korzystają z wypoczynku, a także Solenizantów i Jubilatów tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• We wtorek, 27 sierpnia – św. Monika, matka św. Augustyna; jej łzy, a nade wszystko gorliwa i wytrwała modlitwa oraz święte życie doprowadziły do nawrócenia męża i synów.
  • W środę, 28 sierpnia – św. Augustyn, największy teolog chrześcijańskiej starożytności, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła Zachodniego.
  • W czwartek, 29 sierpnia – św. Jan Chrzciciel, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego, i poprzedził Go również w męczeństwie.