29,09,2024

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

29.09.2024 r.

1. Dobiega końca wrzesień; chyba na dobre weszliśmy w obowiązki związane z nowym rokiem szkolnym, w codzienne sprawy po czasie wakacji i urlopów. Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty.

2. Zatroszczmy się też o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci, żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii.

3. We wtorek rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowej modlitwy. Po wieczornej Eucharystii będziemy się spotykać na różańcowych nabożeństwach o godz.: 18:30, na które serdecznie zapraszam

4.. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła

5 Od 1 października Msze Św. wieczorne o godz: 18:00..

6. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie od godz. 17:30. Wyjątkowo w pierwszą sobotę rano nie będzie Mszy i różańca. Zapraszam na godzinę 17.00 i niej odmówimy różaniec .

7. W przyszłą niedzielę, nabożeństwo różańcowe przed  pierwszą Mszą świętą 8.30

8. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy Św. o godz: 12:00 poświęcenie różańców dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Św.

9. Serdecznie pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń.